“Bir Gençlik Vakası”

Nedir?

Ankara’da yaşayan gençlerin genç olmaya dair ilgilendiği her şeye dokunan bir etkinlik serisidir. Başkent Gençlik Meclisi tarafından Ankara’da bulunan tüm üniversite öğrencilerini bir araya getireceği kültür, sanat, akademi ve spor faaliyetlerinin tüm gençler tarafından organize edileceği bir gençlik dayanışma hareketidir. Her üniversitede yapılması planlanan faaliyetlerin öğrenciler tarafından organize edildiği ve gerekli desteğin Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verileceği “Gençlerin Gençler İle” yürüteceği bir süreçtir.

 

“Bir Gençlik Vakası”

Benim Üniversiteye de Gelmeli Fakat Nasıl?

“Bir Gençlik Vakası” benim üniversitemde de olmalı diyorsan hemen kendi üniversitenin öğrenci kulüpleri ile bir araya gelerek fikrinizi projeye ve etkinliğe dönüştürmek için Başkent Gençlik Meclisine ulaşın. Ve süreci beraber tasarlayalım. Bir Gençlik Vakası konseptinin ilkini 4 Martta Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsünde “minifest” şeklinde gerçekleştirmektedir. Sende sürece dahil olmak istiyorsan hemen Başkent Gençlik Meclisi mailine yaz.

“Bir Gençlik Vakası”

Amaç Ne? 

Başkentte hali hazırda 500.000’ini bulan üniversite ve lise öğrencisi, %20.1 genç nüfus ile Türkiye’nin genç illeri arasında yer almaktadır. Fakat biz gençlerin birbirimize erişmesi hususunda mekânsal zorluklar mevcuttur. Başkentteki tüm gençlerin bu günümüzü ve yarınımızı şekillendirecek genç akla ihtiyacı vardır ve bunu biz birlikte başarabiliriz. Biz başkentte yaşayan gençler olarak hem gençlik politikalarımızı beraber belirleyelim hem de sanat, kültür, akademi ve spor faaliyetlerimizi birlikte yapalım. İmkan yoksa yaratalım, eksik varsa düzeltelim ve Genç Dostu Başkent ünvanını hep birlikte inşa edelim